Pomysł na biznes – archiwizacja dokumentów

 

Coraz częściej możemy natknąć się na różne pomysły na biznes. Jednym z nich jest firma zajmująca się archiwizacją dokumentów. Na samym początku musimy podpatrzeć konkurencję. Firma http://archive-it.pl/ wydaje się dobrym miejscem na początkowy reaserch.

 

awawa (13)

 

Wymagania stawiane przed przyszłym przedsiębiorcą działającym w branży archiwizacji dokumentów. Są dość szerokie. On sam nie musi mieć kierunkowego wykształcenia, jednakże wśród jego załogi musi być co najmniej jedna osoba, która ukończyła studia kierunkowe takie jak np. archiwizacja dokumentów bądź inne pokrewne. Oprócz odpowiedniej ekipy fachowców, przyszły biznesmen powinien dysponować odpowiednimi warunkami lokalowymi do prowadzenia takiego przedsiębiorstwa. Zwykła piwnica na składowanie dokumentów nie wystarczy. Pomieszczenie musi być odporne na zalanie, a więc położone z dala od wody i rur. Powinno być wyposażone w alarm przeciwpożarowy, suche i sterylne. Już samo to wiąże się z dużymi kosztami wynajęcia specjalistycznej hali w której będziemy mogli zająć się archiwizacją.

 

 

Warto również zakupić dobrą, a w miarę nową furgonetkę, którą będziemy przemieszczać się do naszych klientów i odbierać akta do zmagazynowania.