Masz nadwyżkę książek? Załóż antykwariat!

Wielu z nas boryka się nadmiarem książek. Dostajemy je w prezencie, w spadku lub kupujemy, a po przeczytaniu odkładamy na półkę. Właściciele http://www.kalinoteka.pl znaleźli na to sposób – założyli antykwariat internetowy! Możesz to zrobić również Ty!

Antykwariat to świetna metoda, by ponownie wykorzystać zalegające w domu lub w biurze książki, a przy okazji trochę zarobić. Wystarczy uruchomić stronę internetową, za pośrednictwem której będziemy je sprzedawać. Antykwariat internetowy połączyć można z dotychczas prowadzoną działalnością, na przykład z wirtualnym sklepem. Dzięki temu koszty uruchomienia antykwariatu zniwelują się, a my w łatwy sposób pozyskamy nowy asortyment. Z czasem, gdy zainteresowanie klientów wzrośnie, warto stopniowo poszerzać liczbę książek dostępnych w naszym antykwariacie, na przykład skupując je w innych antykwariatach lub od znajomych. Oczywiście, nie każdy sklep internetowy nadaje się do prowadzenia w jego ramach antykwariatu – dziwnie wyglądałoby to na przykład jako element sklepu budowlanego czy meblowego. Chociaż dlaczego nie? Wraz z zakupem stylizowanych mebli klienci mogliby od razu nabyć w antykwariacie książki, które świetnie wyglądałyby na przykład w starej, drewnianej biblioteczce.

Mężczyzna czyta książkę w parku.
Mężczyzna czyta książkę z antykwariatu w parku.

Każdy pomysł na biznes jest dobry – antykwariat internetowy to jeden z nich! Zakładając antykwariat niczym nie ryzykujemy, gdyż poszerzenie prowadzonej działalności gospodarczej na początku nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami publicznymi. Konieczne jest jedynie opracowanie przez specjalistów atrakcyjnej strony internetowej antykwariatu (zazwyczaj w formie dodatkowej zakładki do strony już istniejącego sklepu), za pośrednictwem której klienci w wygodny sposób będą mogli dokonywać zakupów.