Jaką formę złota fizycznego wybrać

 

Złoto inwestycyjne w formie fizycznej jest dostępne w kilku wersjach. Najpopularniejsze to sztabki złote, oraz monety bulionowe. Obie te kategorie są dostępne w https://www.mennicaskarbowa.pl . Jednocześnie wiele osób interesuje złoto inwestycyjne w postaci monet kolekcjonerskich. Dlatego też w tym artykule zajmę się porównaniem różnych form inwestycji w złoto fizyczne, ponieważ istnieją jeszcze możliwości inwestycji w ten kruszec bez konieczności kupowania go fizycznie.

Jak inwestować fizyczne złoto inwestycyjne?

Dwie najpopularniejsze formy już przedstawiłem, teraz kilka faktów o nich:

  • Złote sztabki – często można otrzymać do nich certyfikat potwierdzający autentyczność. Są dostępne w wielu rozmiarach od 1 grama, do 1 kilograma. Cena jest zwykle niższa w porównaniu z monetami bulionowymi.
  • Monety bulionowe – jest duży wybór monet bulionowych, często złoto inwestycyjne w tej postaci jest droższe, ponieważ wyrobienie monety wymaga więcej pracy. Istnieje mniej rozmiarów monet, najpopularniejsze mają wagę 1 uncji, ciężko będzie znaleźć większą. Jednocześnie mogą z czasem zyskać wartość kolekcjonerską.

 

 

W obu przypadkach kupując złoto inwestycyjne płaci się przede wszystkim za kruszec, który zawiera dany przedmiot. Według mnie jeżeli chce się kupić dużo złota inwestycyjnego, to warto zwrócić swoją uwagę na sztabki, ponieważ osiągają one większe rozmiary. Natomiast przy mniejszych inwestycjach zarówno sztabki jak i monety świetnie się sprawdzają.

Dodaj komentarz