Gdzie nie sprzedawać złota?

Wiele osób zastanawia się gdzie sprzedać złoto. Cena złota w skupie jest często najbardziej atrakcyjna. Jednak niektórym osobom ciężko dojechać do najbliższego skupu złota. www.mennicaskarbowa.pl udostępnia możliwość sprzedaży złota online. Jednak nie wszystkie osoby są przekonane do takich rozwiązań, w końcu już wiele razy można było słyszeć o oszustwach na złocie…

Jeżeli osoba chce zachować bezpieczeństwo to jak najbardziej należy ją za to pochwalić, ponieważ dzięki temu trudniej będzie ją oszukać. Jednocześnie cena złota w skupie online jest często najbardziej korzystna, a wybierając mądrze skup jest się w 100% bezpieczną osobą.

 

Gdzie nie sprzedawać złota

 

Jednocześnie nie będę przekonywał w tym artykule, że najlepsza jest cena złota w skupach online i tylko z nich powinno się korzystać. Cena złota jest w niektórych miejscach mniej, lub bardziej atrakcyjna. Jednocześnie jeżeli zamierzasz sprzedawać metale szlachetne, to unikaj:

 

  • Lombardów – one najczęściej mają wysoką marżę, która czasem sięga nawet kilkunastu procent. Sprzedaż im złota oznacza często pozbawianie się znacznej części swoich dochodów. Ponadto w niektórych lombardach cena złota może być zaniżana. Wykorzystują tam niewiedzę osób, które przychodzą i ją sztucznie zaniżają (jednocześnie nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, po prostu warto być rozważnym).

 

  • Różnego rodzaju bazarów. Na nich też spotykałem możliwość sprzedania złota, jednak cena za złoto najczęściej jest bardzo niska, większe są szanse trafić na złodzieja, niż dobrą okazję.

 

  • Pośredników sprzedaży – dawniej było ich sporo, dzisiaj działają rzadziej, ponieważ cena złota w skupie jest bardziej atrakcyjna a i pieniądze otrzymuje się natychmiast.