Brylant z certyfikatem

 

Wiele osób kupujących pierwszy raz kamień szlachetny taki jak brylant są w szoku, ponieważ otrzymują certyfikat. Otrzymujesz je zarówno jeżeli kupujesz brylant inwestycyjny z www.mennicaskarbowa.pl jak i gdy kupujesz biżuterię z prawdziwym kamieniem szlachetnym.

 

Ważne jest żeby przy zakupie diamentów zwrócić uwagę na certyfikat. Jeżeli nie jesteś specjalistą w tym temacie, to praktycznie nie zauważysz różnicy pomiędzy brylantem, a cyrkonią. Taką sytuację próbują czasem wykorzystać oszuści, zwłaszcza osoby, które sprzedają diamenty inwestycyjne.

 

123127117_960_720 (1)
Wiele osób kupujących pierwszy raz kamień szlachetny taki jak brylant są w szoku.

 

Początkujący inwestorzy często szukają okazji i gdy taka się wydarzy to płacą ogromne pieniądze, za brylant, który jest zwykłą podróbką. W dodatku cieszą się, że znaleźli ciekawą okazję. Uchronić się przed tym możesz w prosty sposób – upewnij się, że kamień szlachetny, który kupiłeś posiada odpowiedni certyfikat.

 

Oczywiście osoby mogą mówić, że taki certyfikat zdobyły i można go wyrobić idąc do instytutu gemmologicznego. Być może mówią prawdę, jednak osobiście stosuję zasadę ograniczonego zaufania i nie kupiłbym takiego kamienia szlachetnego. Po prostu chcę mieć pewność, że otrzymam to za co płacę.